Підвищення вимог до косметики та заборона її випробування на тваринах: повторне громобговорення проєкту постанови
Доопрацьований проєкт постанови Кабінету Міністрів України ухвалює новий технічний регламент на косметичну продукцію. Вимоги до косметичної продукції на українському ринку мають бути такими, як і на європейському. Виробники зможуть використовувати лише безпечні барвники, консерванти, УФ-фільтри, а кількість заборонених інгредієнтів втричі збільшиться у порівнянні з попередніми нормами. Тестування косметики на тваринах буде заборонено.
Ці зміни – важлива складова євроінтеграції України і виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Переваги для споживачів
Нові вимоги до косметики гарантують її якість та безпеку. Новий технічний регламент розширює перелік заборонених інгредієнтів з 400 до 1383 позицій. Також новий регламент передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів, УФ-фільтрів.
Один із важливих аспектів нового регламенту – заборона випробування косметики на тваринах. Замість цього іноземні та національні компанії мають запровадити та використовувати новітні технологічні розробки, зокрема, альтернативні методи тестування косметичної продукції.
Що це змінює для виробників
- Єдині з ЄС норми допоможуть українським виробникам косметичної продукції в середньостроковій перспективі експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу та конкурувати на зовнішньому ринку.
- Для компаній, які не мають потужності для застосування нових стандартів, передбачений перехідний період – 18 місяців з дня опублікування постанови.
- Розміщення виробництва іноземних компаній на території України сприятиме, зокрема, зменшенню вартості їхньої продукції. При цьому якість відповідатиме європейським вимогам.
Такі норми діють в Європейському Союзі вже кілька років. Вони також впроваджувалися з перехідним періодом.
Євроінтеграція
Новий регламент розроблений на основі Регламенту ЄС №1223/2009. Він має усунути юридичні розбіжності, а також адміністративні та технічні бар’єри у торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу.
За матеріалами МОЗ України.
28.01.2020