Оприлюднено доопрацьовану редакцію проекту Технічного регламенту на косметичну продукцію
На сайті Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) оприлюднено для громадського обговорення доопрацьований проект постанови Кабінету міністрів України (КМУ) «Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію» (далі — проект постанови).
Документ розроблено з метою підвищення якості косметичної продукції, гармонізації технічного регулювання такої продукції в Україні з європейським законодавством, а також усунення різноманітних бар’єрів у торгівлі з країнами Європейського Союзу.
У доопрацьованій редакції проекту постанови виключено план заходів із впровадження Технічного регламенту на косметичну продукцію (далі — регламент).
Зміни торкнулися і понятійного апарату регламенту. Так, у порівнянні з початковою редакцією в доопрацьованій виключено такі поняття, як: «випробування», «гармонізований європейський стандарт», «імпортер» (у даному випадку замінено на «виробник»), «продукція», «ризик», «технічний регламент», «розповсюдження» та «розповсюджувач», «орган державного ринкового нагляду», «державний ринковий нагляд», «уповноважений представник».
Щодо використання CMR-речовин (речовини, які класифікуються як канцерогенні, мутагенні або токсичні для репродукції) у косметичній продукції, то виключено положення про використання в даних продуктах таких речовин, навіть якщо їх буде визнано безпечними.
Нову редакцію доповнено положенням стосовно того, що такі речовини можуть використовуватися в косметичній продукції, якщо вони дозволені до використання МОЗ України або якщо їх апробовано Науковим комітетом з безпеки споживачів (Scientific Committee on Consumer Safety — SCCS), створеним Рішенням 2008/721/ЄС Європейської комісії від 5 вересня 2008 р., і визнано безпечними для використання в косметичній продукції.
Також у новій редакції відсутній пункт щодо проведення випробувань на тваринах інгредієнтів або комбінацій інгредієнтів на території України з метою дотримання вимог вказаного технічного регламенту. Виключено й пункт, відповідно до якого орган державного ринкового нагляду забороняє чи обмежує надання косметичної продукції на ринку або для вилучення продукції з обігу, або для її відкликання. Його замінено на положення, відповідно до якого лише відповідальна особа забезпечуватиме вжиття заходів, які вказані в регламенті, щодо всієї косметичної продукції, що надається на ринку.
Зміни торкнулися і додатків до регламенту, а саме звіту про безпеку косметичної продукції та оцінку безпеки косметичної продукції — із доопрацьованої версії їх вилучили. У разі прийняття технічного регламенту він набуде чинності через 18 міс з дня опублікування.
23.07.2019